100_7711

 

Lodná preprava v úseku Gbely, Adamov – Tvrdonice výrazne skrátila dostupnosť turistických cieľov na oboch brehoch rieky Moravy. Prepojenie Moravské vinné stezky a Moravská magistrála dáva nový rozmer pre rozvoj cykloturistiky hlavne na slovenskej strane. Ponúkame pár zaujímavých výletov z prístavu Gbely, Adamov, ale aj z prístavu Tvrdonice. Preprava loďou trvá len osem minút!

Návštevníci regiónu sa môžu okúpať v Adamovských jazerách, občerstviť sa, alebo požičať si bicykel a cyklotrasou sa dostať k obci Kopčany a kostolíku sv. Margity Antiochijskej z čias Veľkej Moravy, či navštíviť zámok v neďalekom Holíči. Plavba po Morave začína v prístave Adamov. Z moravského prístavu Tvrdonice najmä cykloturisti môžu navštíviť vínne sklepy, či Anglickou alejou sa dostať k slovanskému hradišťu v Mikulčiciach, na zámoček Pohansko, pokračovať ďalej do Hodonína a navštíviť múzeá, galérie, alebo kúpalisko. So sebou si môžete do člna zobrať bicykel, kočík, či svojho štvornohého kamaráta. Pre vodákov je k dispozícii po obidvoch brehoch rieky Moravy aj šesť nových nástupných miest, ktoré  zabezpečujú pohodlný a plynulý prístup k vode, pričom je možné na rieku nastúpiť ako z českej, tak aj zo slovenskej strany. Začiatok novej trasy je pod splavom/jezom v Kopčanoch. Od 1. augusta 2013 rekreačná oblasť Gbely-Adamov rozširuje služby pre vodné športy a turistiku o požičovňu raftov. K zapožičanému raftu je možné zabezpečiť aj jeho dopravu k nástupisku v Kopčanoch, či výstupisku v Adamove, alebo Brodskom.

PLAVEBNÝ PORIADOK – Kontakt: 0917 / 88 76 96
Odchody lodí z prístavu Gbely Adamov: 10:00, 13:30, 17:30
Odchody lodí z prístavu Tvrdonice: 10:30, 14:00, 18:00

VYHLIADKOVÉ PLAVBY:
Adamov – Tvrdonice – smer Kopčany: 11:00, 15:00
Lode sa plavia len v sobotu a nedeľu.

POZIČOVŇA BICYKLOV: Kontakt: 0917 / 88 77 27
Ceny požičania do 5 hodín – 3€
Každá ďalšia hodina – 0,50€
Záloha za bicykel: 20,-€

K dispozícii sú pánske, dámske aj detské bicykle s kompletnou výbavou a na požiadanie vám obsluha namontuje aj detskú sedačku. Kto si požičia bicykel v požičovni, má prepravu loďou zdarma.
Nuž, cyklistike zdar a Vám, ktorí požičovňu využijete, želáme slnečné a pohodové kilometre!

Text: TIK Gbely            Foto: TIK Gbely

gbely_splav_jpg

 

Zatiaľ nehodnotené

Hodnotenie