Pezinok – Kaplnka Rozálka 0,30h – Žilová 20,5h – sedlo Baba 3,05h – Podbabská dolina 3,35h – Pernek 4,15h. Opačným smerom taktiež 4,15h

Zaujímavá trasa vedúca na hlavný hrebeň Malých Karpát, na začiatku prechádza rozsiahlymi vinicami, potom súvislým lesným porastom s mestami dobrého výhľadu.

 

Trasa začína na železničnej stanici v Pezinku po modrej značke č. 2406, prechádza mestom a popri kaplnke Rozálka (smerovník), odvodňovacom kanále a rybníku vstúpime do rozsiahlych plôch viníc (ohrady). Miernym stúpaním vchádzame do listnatého lesa, prechádzame úbočím Suchého vrchu až ku križovatke „Pri obrázku“ a ďalej k smerovníku Žilová (križovatka so žltou značkou). Ďaľší úsek trasy má podobný charakter (striedavo bukový a dubový porast) až ku stredisku rekreácie Pezinska Baba v sedle Baba. Od smerovníka na štátnej ceste (Pezinok – Pernek) odbočíme na lesnú cestu a strmým klesaním vstúpime do hlbokej Podbabskej doliny a popri telovýchovnom zariadení a chatovej zástavbe prichádzame na štátnu cestu, po ktorej vstúpime do obce Pernek (BUS, žel. Zastávka), kde našu trasu končíme.

 

Zdroj: Turistická mapa, Borská nížina – Malacky č. 150

 

Zatiaľ nehodnotené

Hodnotenie