Sedlo Baba – sedlo Javorina 1,10h – Skalnatá 2,10h – Čermák 2,45h – Hubalová 2,35h – Pánske uhliská 3,45h – Skalka 4,30h. Opačným smerom tiež 4,30h.

Úsek hrebeňovej trasy prechádza rôznorodým terénom – hôľnymi stráňami a sklanými hrebeňmi, na viacerých miestach výhľady. Náročnejšie úseky tvorí stúpanie na Čmelok a Skalnatú.

 

Po prechode hradskej Pezinok – Pernek v sedle Baba červená TZT stúpa najprv mierne , potom strmšie na vrch Čmeľok so zaujímavými výhľadmi na západ a sever. Za miernym klesaním do sedla s križovatkou žltej nasleduje striedavo stúpanie a klesanie okolo plochého, zalesneného  vrcholu Čertovho kopca (752 m. n. m. – tretí najvyšší vrch v Malých Karpatoch) na Skalnatú, ktorá ponúka takmer kruhový široký rozhľad. Strmý zostup chodníkom vystrieda pohodlná cesta do lúčneho sedla Čermák – miesto bývalého cintorína nemeckých drevorubačov v Malých Karpatoch(asi 100 m po zelenej značke východným smerom upravený prameň s výbornou pitnou vodou). Červená značka pokračuje severným smerom po pohodlnej, mierne zvlnenej lesnej ceste až na Hubalovú, odtiaľ po Panské uhliská ( asi 600 m) a ďalej spolu s modrou značkou okolo Taricových skál ( zaujímavý skalný masív s výhľadom ) chodníkom, potom cestou do sedla Skalka.

 

Zdroj: Turistická mapa, Malé Karpaty – Bratislava č. 127

 

Zatiaľ nehodnotené

Hodnotenie