Myjava (325 m.n.m.) – Turá Lúka, zastávka SAD (301m.n.m) 1,00h – U Škartíkov, zastávka SAD (350 m.n.) 1,45h – zrúcanina hradu Branč (475 m.n.m.) 3,20 h – Podbranč-Podzámok, zastávka SAD (390m.n.m.) 3,35h. Opačným smerom 3,15h.

Trasa prechádzajúca Myjavskou pahorkatinou k zrúcaninám hradu Branč. Vedie zvlneným kopaničiarskym krajom  s občasnými väčšími úsekmi lesov, v závere lúčnatou stranou s výhľadom na zrúcaniny hradu Branč. Východiskom je historický a kultúrnohistoricky významné mesto Myjava.

 

Vychádzame od ústredného turistického orientačného smerovníka v Myjave (červená,zelená, žltá TZT) a pokračujeme ulicou (modrá TZT č. 2413) cez miestnu časť Turá Lúka okolo evanjelického a katolíckeho kostola, kde odbočíme do ulice medzi domy a vyjdeme na starú cestu, ktorá nás zavedie na široký chrbát a do širokej plochej doliny. Postupne striedavo klesáme a stúpame až na ďalší chrbát, z ktorého klesáme až ku rázcestiu ciest a po asfaltovej ceste prídeme k TIM-u U Škartíkov. Po okraji lesa v miernom stúpaní až na lesnú cestu k TIM-u pod vrcholom Drviská (421m.n.m.) zostúpime až k potôčiku a po lesnej ceste, lúkou a chodníkom v strmom stúpaní, po ceste strmým chrbátom až na rázcestie s asfaltovou cestou po ktorej prídeme až do osady Podzámok. Pri prvých staviskách a cintoríne odbočíme po chodníku a strmo stúpame na cestu k zrúcanine hradu Branč. Z hradu je dobrý kruhový výhľad. Chodníkom a hradnou cestou zídeme k autobusovej zastávke. TIM v osade Podbranč, v časti Podzámok.

 

Zdroj: Turistická mapa, Malé Karpaty – Bradlo č. 129

Zatiaľ nehodnotené

Hodnotenie