Náučné chodníky

Slnko už zapadlo nad Bobrou hrádzou. Aj bobry sa pomaly chystajú do postieľky :)

Náučné chodníky sú v krajine rôznou formou vyznačené turistické a exkurzné trasy rôznej dĺžky a zamerania, ktoré sú vytvorené v prírodne, krajinársky, ale aj kultúrne či historicky zaujímavých alebo typických územiach.

 

Cyklo

skalica batak(1)

Pre pomerne rovinatý ráz krajiny je Záhorie ideálne práve pre cykloturistiku. Vzhľadom na polohu Záhoria je samozrejmosťou napojenie siete cyklotrás na okolité štáty. Základom siete cyklotrás sú štyri cyklomagistrály.

 

Kone

100_7919

Jazdectvo sa postupne rozmáha. Veľa jazdcov má svojho vlastného koňa a tí čo si ho nemôžu dovoliť tak navštevujú jazdecké kluby. Najznámejší žrebčín na Záhorí sa nachádza v Kopčanoch.

 

Pešie

DSC_0336

Pešia turistika je najrozšírenejšia voľno časová aktivita v regióne Dolného Záhoria najmä vďaka jednoduchému prístupu k časti Malých Karpát. Najobľúbenejšia je vytrvalostná diaľková turistická trasa značená E8 od Devína až po Dukliansky priesmyk naprieč Slovenskom. Turistické chodníky v príjemnom jemne hornatom prostredí poskytuje aj menej náročné turistické trasy, či výstupy.

 

Voda

Baťov-kanál-loďky

Hraničná rieka Morava s krásnymi prírodnými zákutiami, nádherného lesnatého prostredia Záhoria vhodná pre splavovanie aj pre neskúsených vodákov, pre rodiny s deťmi či starších ľudí. Baťov kanál vedie čiastočne po umelo vybudovaných kanálových častiach a čiastočne po rieke Morava.