Golfový areál White Eurovalley Golf Park je prvý 27-jamkový golfový areál na Záhori, nachádzajúci sa v krásnom prostredí borovicových lesov.Spolu s najstarším areálom na Slovensku – Golf and Country Club Bratislava Bernolákovo tvorí súčasť novo vzniknutého rezortu Black&White, ktorý golfistom z hlavného mesta a okolia a samozrejme aj zahraničným návštevníkom ponúka celkovo 55 grínov.

Samotné ihriská PUBLIC a WHITE dopĺňajú stupnicu náročnosti hrania na ihriskách v rezorte Black&White. Všetci návštevníci areálu White Eurovalley Golf Park určite veľmi odcenia časovú vzdialenosť od Bratislavy (20-25 minút cesty autom) a dostupnosť všetkých troch deviatok a zázemia akadémia z jedného centrálneho miesta (Klubový dom).

Prírodné prostredie
Hádam každý iste pozná malebné prostredie prevažne borovicových lesov na viatych pieskoch, ktoré v kombinácii  s novými vodnými plochami dokážu vytvoriť čarokrásny „Golfový biotop“ na pieskových dunách. Ihrisko je doslova „vtesnané“ do 80-100 ročného lesa, ktorý bol vďaka všetkým okolnostiam práve v rubnom veku a bolo ho možné podľa potreby golfu ľubovoľne vyťažiť v rámci mimoriadneho ťažobného plánu. Nádherné jedince 200-ročných dubov sa stali súčasťou herných prekážok.

Centrum priemyselnej zóny a okolité aktivity
Súčasne realizovaná priemyselná zóna EUROVALLEY predurčuje svojimi budúcimi potrebami práve životaschopnosť tohto neobvyklého miesta, pričom na golfové centrum sa objektívne nabaľujú v synergickom efekte doplňujúce aktivity, ako sú rôzne formy rodinného a rekreačného bývania,výstavba 150-lôžkového hotela so zázemím (realizácia 2010) a aktivity wellnes centra.

Jedná sa o veľmi kompaktný celok v nádhernom prírodnom prostredí. Vybavenostné centrum golfového areálu sa nachádza v úplnom ťažisku golfového areálu predstavuje srdce golfového organizmu.

Parkovacie kapacity 125 miest, sú priamo pred budúcim golfovým domom a šport-hotelom, ktoré sú umiestnené dominantne na najvyššom mieste cca 15 m nad okolitým terénom. Z tejto polohy je panoramatický výhľad na celý areál.

Vzhľadom na lokalizáciu centra, je možné dosiahnuť optimálnu koncepciu súhry všetkých nástupných (1. odpaliská) a končiacich (9. gríny) objektov ihriska. Jednotlivé golfové sektory a golfová akadémia bezprostredne obkolesujú golfové centrum. Jedná sa o ideálnu funkčno-prevádzkovú schému, ktorá umožní návštevníkovi dobre sa orientovať a dosiahnuť svoj cieľ pri minimálnom prekonávaní (zbytočných) vzdialeností. Všetko je blízko a na dosah!

V kategorizácii typov ihrísk je možné areál zaradiť ako mierne zvlnený „lesný links“ s maximálnym prevýšením na celej ploche 15 – 20 m s predpokladanou náročnosťou
125 (PUBLIC) – 135 (WHITE) Slope ratingu. Gríny sú koncipované značne velkoryso (600 – 800 m2) a s malými výnimkami (nájde sa aj jedna sestra povestnej 8 – ky na Black River – i) sú tvarované štandartne.

Každá dráha má 4 odpaliská, ktoré sú štandartne normované. Takmer 90% dráh je lemovaných lesným porastom, pričom na mnohých miestach ráf predstavuje pieskové duny. Celkovo „Landscaping“ možno označiť za pretvorenú lesnú krajinu s čiastočnými parkovými úpravami doplnenú sústavou vodných plôch o rozlohe cca 4 Ha.
Rôzne kombinácie 9 jamkových sektorov vytvoria tri riadne znormované 18-jamkové ihriská.

A pre tých, čo im Black River naháňa strach (myslím iba tých, čo ho skutočne aj hrali) najpodstatnejšia informácia je tá, že ihriská PUBLIC a WHITE dopĺňajú chýbajúce spektrum náročnosti medzi pohodovým PARKom a športovou výzvou BLACK RIVER v Bernolákove.

Areál White Eurovalley Golf Park získalo cenu Zlatý Albatros, kategóriu „ihrisko Roka 2009“,  ktorú už niekoľko rokov organizuje časopis Golf Revue.

Text: slovakiagolf.sk                 Foto: golf.sk

xxx2-250x167

 

Zatiaľ nehodnotené

Hodnotenie