Iba 7 kilometrov od Skalice sa na úpätí Bielych Karpát rozprestiera prímestská rekreačno-turistická oblasť Zlatnícka dolina. Ponúka možnosti ubytovania a stravovania, letných i zimných športov a turistických vychádzok.

V letných mesiacoch je pre verejnosť otvorené veľké prírodné kúpalisko, na niekoľkých kurtoch si môžu na svoje prísť milovníci tenisu, je tu možnosť zahrať si futbal, volejbal či petang. Keďže sa v Zlatníckej doline dobre darí hubám, je častým cieľom miestnych hubárov.

V zime je k dispozícii lyžiarsky vlek pri udržiavanom svahu a návštevníci si môžu pribaliť i bežky. Pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť svoj voľný čas v Zlatníckej doline bez športového náradia, ponúkajú okolité svahy a lesy, či už pomocou turistických značiek alebo i bez nich, nespočetné množstvo možností vychádzok a spoznávania prekrásnej flóry i fauny Bielych Karpát.

Cez Zlatnícku dolinu vedie niekoľko cyklotrás označených cykloturistickými značkami. Na svoje si teda prídu všetci – tí, čo radi relaxujú i tí, čo sa radi venujú aktívnemu športu.

Text: Mesto Skalica                  Foto: Hollý Milan

101_0051

 

Zatiaľ nehodnotené

Hodnotenie