Ranč a a dedinka remesiel a umenia Abeland je ukážkovým príkladom ako nadšenie, pracovitosť a trpezlivosť stačia na vytvorenie krásneho miesta. Za všetkým stojí rodina Ábelovcov, ktorá toto krásne miesto vybudovala a spravuje.

Do dedinky sa dostanete cez most ponad malý potok, odbočkou z Lozorna. Prvé čo vás určite zaujme budú malé drevené domčeky, v ktorých nájdete kováča či hrnčiara. Na pravom dedinskom jarmoku si môžete zakúpiť  ich ručne zhotovené výrobky, vyrezávané predmety ale aj domácu zeleninu či potraviny.

Pri vchode do Abelandu si môžete premeniť peniaze na dedinské platidlá – zlaťáky, strieborniaky a medenáky.  Tie potom môžete utratiť na občerstvenie či drobnosti na jarmoku.  V dedinke uvidíte vyháňanie oviec na pašu či ukážky tréningu pasenia oviec s pastierskymi  psami.  Môžete si vyskúšať lukostreľbu hod oštepom, pokochať sa kováčskym či hrnčiarskym umením a povoziť sa na koňoch.

Pre milovníkov koní je pripravená jazdecká škola, kde vás vyškolená trénerka naučí westernový či anglický štýl jazdenia. Pod jej vedením môžete takisto absolvovať prechádzku z konského sedla. Ranč taktiež ponúka možnosť ustajnenia koní, výcviky poslušnosti pre psov už od 4 mesiacov či hotel pre psov.

Ak pri návšteve dedinky vyhladnete, navštívte Kolibu u Mumáka. Každý piatok a sobotu môžete naplniť svoje hladné žalúdky bryndzovými haluškami , šúľancami či domácim gulášom. Otvorenév piatok po 16:00 a v sobotu po 10:00. V prípade záujmu si môžete v dedinke zorganizovať svadbu, rodinnú oslavu či firemné akcie.

Text: volnycas.sk            Foto: Hollý Milan

100_7550

 

2/5 (1)
2/51

Hodnotenie