Rekreačné stredisko pozostávajúce z piatich jazier vzniklo po vyťažení piesku. Blízkosť mesta Šaštín-Stráže je veľkou výhodou. Borovicové lesy sú zárukou zaujímavej turistiky a cykloturistiky. Stredisko zabezpečuje okrem dlhodobého pobytu aj víkendovú rekreáciu. V areáli rekreačného strediska sa nachádza chatová oblasť. Ubytovanie s nezabudnuteľným výhľadom na jazerá je možné v 5 a 6 – lôžkových chatách, ktoré sa nachádzajú na polostrove medzi dvomi jazerami. Pri vstupe do areálu upúta autokemping s 200 stanovými miestami.

Športové využitie rekreantom zabezpečujú tenisové kurty a ihriská pre plážový volejbal. Pät jazier s čistou vodou a upravené pieskové pláže okolo nich poskytujú návštevníkom príjemné osvieženie počas letných horúčav, rybárom oddych a bohaté úlovky. Na brehu najväčšieho jazera je požičovňa člnov a vodných bicyklov. Na pláži sa nachádzajú preliezky a šmýkačky pre deti. V celom areáli je pitná voda, k dispozícii sú stánky s občerstvením, bufety a reštaurácia. Priamo v areáli je možnosť parkovania na parkovisku alebo priamo v autokempingu a pri chatke.

Letná sezóna začína v máji a končí v septembri. V priebehu sezóny sa v Gazárke každoročne koná Beh šaštínskými bormi, turnaje v plážovom volejbale, v tenise, rybárske preteky, pravidelne cez víkendy diskotéky. Jazerá obklopujú krásne a zdravé borovicové a dubové porasty, ktoré sú rajom hubárov a zberačov lesných plodín. Turistov a cykloturistov lákajú lesné cesty a chodníky, pomocou ktorých sa zoznámia so zaujímavosťami blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Novovybudovaný náučný chodník Vám umožní spoznať krásu tejto prírody. Každý tu nájde skutočnú oázu ticha a pokoja, kde nie je vystavený žiadnym rušivým vplyvom.

Text: Ing. Renata Fasúrová                   Foto: slovenske-kempy.cz

rekreacne-stredisko-gazarka-sastin-straze1

 

Zatiaľ nehodnotené

Hodnotenie