Zlatnícka dolina – Zbojnícke studienky 1.00h – Čupy (574 m.n.m.) 1.30h – Chvojnica-Šifflovci 3,15h – Valúchová 4,00h – Vrbovce 4,45h. Opačným smerom 5.00h.

Nenáročná trasa vedúca pekným prírodným prostredím s mnohými  výhľadmi na sceneéricky zaujímavé kopaničiarske osídlenie.

 

Trasa sa začína v rekreačnom stredisku Zlatnícka dolina žltou značkou č. 8129 najskôr po asfaltovej  ceste a po odbočení strmším stúpaním po lesnej ceste popod vrchol Hrubý Rink. Pri vstupe na širokú zvážnicu sa pripojí zelená značka č. 5115, s ktorou spoločne popri poľovníckej chatke v miernom stúpaní prídeme na zalesnený plochý vrch Čupy (574 m.n.m.)  s križovatkou turistických značiek (smerovník). Pokračujeme spoločne so zelenou značkou miernym klesaním horskými lúkami (odbočka zelenej značky), prechádzame údolie potoka Rakova a striedavo lúkami a lesným porastom s pekným výhľadom na kopaničiarsky kraj s roztrúsenými osadami, okolo chráneného územia Šifflovci, až do osady Šifflova (BUS). Ďalší úsek našej trasy pokračuje po hradskej osadami obce Chvojnica v miernom klesaní až do cieľa našej trasy, do obce Vrbovce.

 

Zdroj: Turistická mapa, Chvojnická pahorkatina – Skalica č. 149

 

Zatiaľ nehodnotené

Hodnotenie