Hrady a zámky

Holíč-kaštiel

Šľachtické rody žijúce v Uhorsku si budovali svoje sídla – hrady, zámky a v období renesancie kaštiele. Kráľ za preukazované služby dával šľachte do užívania, ale aj do vlastníctva svoje hrady a k ním priľahlé majetky. Tak to bolo aj s hradmi postavenými v pohorí Karpát ktorá zároveň plnili obrannú úlohu. Hrady aj kaštiele v priebehu stáročí menili svojich majiteľov.

 

Cirkevné

Šaštin-100_5756-2

Záhorie to sú desiatky kostolov, kapličiek, božích múk a krížov ktoré nájdete v každej obci i mimo nej. Dominantou je Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne patrónka Slovenska, ale aj Marianka – Mariatál, najstaršie pútnické miesto na Slovensku.

 

Múzeá a pamätné izby

DSC09269

Múzeá a pamätné izby bez pochyby patria medzi kultúrne dedičstvo regiónu a verne zachytávajú jeho históriu. Najznámejšie je Záhorské múzeum Skalica, ktoré pozostáva z viacerých expozícii a galérie

 

Šport, relax a kúpele

header-golf-e1425581930814

V tomto smere má región popravde čo ponúknuť. Prostredie prevažne borovicových lesov na viatych pieskoch, ktoré v kombinácii  s novými vodnými plochami dokážu vytvoriť čarokrásny „Golfový biotop“ na pieskových dunách predurčujú región na vznik golfových ihrísk

 

Príroda

vysoka-male-karpaty-2021

Príroda Záhoria je veľmi pestrá. Tri chránené krajinné oblasti Záhorie, Malé Karpaty a Biele Karpaty, národné prírodné rezervácie a chránené územia tvoria základ bohatej ponuky. Nechýbajú v nej horské lúky, borovicové lesy, pieskovcové skaly, viete piesky, ale v neposlednom rade rieky, potoky, vodné nádrže, štrkoviská, rybníky a vlhké lužné lesy.

 

Technické pamiatky

Baťov kanál

 

 

Môžete navštíviť  aj turistické ciele: